Orbán Viktor azt üzente...
Ennél kockázatmentesebb lemondási ígéretet még senki sem tett.
Több mint tízmilliárd forintot költött a kormány arra, hogy a magyar állampolgárok vasárnap népszavazáson kimondják: nem akarnak kötelező uniós menekültkvótát. Az, hogy a szavazáson résztvevők nagy többsége ebben egyetértük velük, aligha kétséges. Az igazi kérdés az, hogy mennyien szavaznak majd érvényesen. A kormány az utolsó pillanatokig küzd, a baloldali ellenzék és megannyi civil szervezet viszont távolmaradásra, vagy érvénytelen voksolásra buzdít. Kövesse a nap eseményeit percről percre a hvg.hu-val.
A kötelező betelepítési kvótáról rendezett országos népszavazáson vasárnap reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 1,16 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Az országban ugyanis - igazi demokratikus vonás - nem befolyásolja a résztvevők arány a választás érvényességét. Moszkvában majdnem feleannyian mentek el, mint négy éve. A választási bizottság elnöke hisztérikusnak és spekulatívnak nevezte a csalásokról szóló híreket.
Kora délután nem volt túl nagy az érdeklődés a veszprémi választás iránt. Később már javultak az arányok, de még így is elmarad a 2014-estől. Viszont nem rosszak az adatok, ha a többi időközi választást vesszük figyelembe: ősszel Újpesten fél 6-ig csupán a választásra jogosultak 28,93 százaléka adta le a szavazatát.
A 17 órás összesítés szerint az EP-választásokon Magyarországon összesen a jogosultak 24,06 százaléka szavazott.
Orbán Viktor a 11 órás adatok után azt mondta, a részvételi arány az elfogadható kereteken belül van. Azóta tovább nőtt a lemaradás minden eddigi szavazáshoz képest.
Az erre jogosultak mindössze 11,53 százaléka szavazott 11 óráig.
Az Európai Parlament (EP) magyar tagjainak választásán vasárnap reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 0,96 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Este 7 óráig a választópolgárok 59,74%-a ment el szavazni a 2014-es országgyűlési választáson. A 19 órás, nem végleges adatot jóval 21 óra után tette közzé a Nemzeti Választási Bizottság, mivel idén is csúszott több szavazókörben az urnazárás. 2010-ben a választás első fordulójában 64,38% volt a részvételi arány.
A választók 56,77 százaléka ment el szavazni délután fél hatig – derül ki a Nemzeti Választási Bizottság frissen közzétett adataiból. A 2010-es parlamenti választás első fordulójában 59,28%-os volt a részvétel 17:30-ig. 2006-ban, az első fordulóban 61,72%-os részvételt mértek ugyaneddig az időpontig.
Németországban, Franciaországban, Londonban is rendben zajlanak a külképviseleteken a szavazások.
A választásra jogosultak 45,02 százaléka, 3 610 437 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 15 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
A választásra jogosultak 34,33 százaléka, 2 753 211 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 13 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke 68 százalék feletti részvételre számít a vasárnapi országgyűlési képviselőválasztáson.
A részvételi arány 11 órakor Heves megyében volt a legmagasabb, 25,04 százalék, ami 62.277 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, 19,52 százalék, abban a megyében 87.269-en voksoltak. A fővárosban a szavazók 23,61 százaléka, 322.712 választópolgár adta le szavazatát 11 óráig.
A választásra jogosultak 23,23 százaléka, 1.862.870 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson délelőtt 11 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 9 óráig a szavazásra jogosultak 9,5 százaléka adta le szavazatát. Borsodban, Szabolcsban és Budapesten a legkisebb a szavazási kedv.
A választásra jogosultak 9,5 százaléka, 762.141 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 9 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 1,64 százaléka adta le szavazatát, a legkisebb mértékben Borsod-Abaúj-Zemplénben siettek az urnákhoz reggel 7 óráig.